Automix.centrum.sk

NDS začne s prestavbou úseku D1. Pôjde sa pomaly a cez protismer

17. marca 2017  |  Novinky
Národná diaľničná spoločnosť ohlásila dopravné obmedzenia na diaľnici D1medzi Sencom a Trnavou. Kvôli dočasnému rýchlostnému limitu sa zrejme budú tvoriť kolóny.
Budúci mesiac začnú na diaľnici D1 pri obci Blatné cestárske práce, ktorých cieľom je pôvodne neplánovaná rekonštrukcia vozovky. Oprava je súčasťou výstavby diaľničnej križovatky.

 
 Prestavovaný úsek D1. Zdroj: NDS


„Plánovanárekonštrukcia diaľnice D1 bude v úseku 29,500 - 31,125 km v termíne: od 1.4.2017 (sobota) približne do novembra 2017," informuje NDS. „Rekonštrukcia diaľnice D1 je potrebná  z dôvodu realizácie nového cementobetónového krytu vozovky a prác súvisiacich s výstavbou diaľničnej križovatky Blatné."

„Najskôr bude obmedzenie pravého jazdného pásu a doprava bude vedená v ľavom jazdnom páse v režime 2+2 pruhy obojsmerne. Po rekonštrukcii pravého jazdného pásu bude doprava zrkadlovo presmerovaná na druhý jazdný pás."

 
 Schéma dopravných obmedzení v prestavovanom úseku D1. Zdroj: NDS


Ak sa budete chcieť úseku vyhnúť, bude to možné po cestách I/62 a I/61 svýjazdom na diaľnicu D1 cez dočasné napojenie v križovatke Blatné.

Úsek stavanej križovatky bude dopravne vyznačený a nonstop monitorovaný kamerovým systémom. V prípade potreby bude zasahovať diaľničná patrola.

Autor: Daniel Krnáč


(c) News and Media Holding