Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Za volantom Formule 1 v 79 rokoch?

15.7.2017 | Revue

Rosemary Smith bola pôvodne vyučená krajčírka z Dublinu, ktorá si otvorila svoj obchod a práve ten sa stal vstupenkou do sveta motoristického športu, keď sa jej raz klientka opýtala, či by jej nechcela robiť navigátora v rally.

 
 Autor: Renault
Netrvalo dlho a navigáciu vymenila za šoférovanie, pričom táto nadaná írska pretekárka onedlho jazdila na tých najznámejších súťažiach po svete. Jedno z najznámejších víťazstiev bolo v roku 1965, kedy zvíťazila v Tulip Rally a ku víťazstvu jej gratulovala Elizabeth Taylor a Richard Burton.

 
 Autor: Renault
Po úspešnej kariére si Rosemary otvorila vlastnú autoškolu, v ktorej používala autá Renault Clio a posledných dvadsať rokov presadzuje výchovu mladých šoférov na školách. Aj keď Rosemary súťažila v mnohých disciplínach, kráľovská Formula 1 jej unikla.

 
 Autor: Renault
Až doteraz, kedy ponuku Renaultu nemohla odmietnúť. Správnosť voľby automobilky posúďte sami, no my v redakcií jej tento zážitok nielen úprimne prajeme, ako aj závidíme.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Revue