Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Nie je bus ako bus. Úžasné video o záchrane malého transportéra z francúzskych Álp

5.5.2017 | Revue

Trend neustále rastúcich cien starších áut veľmi neustáva a pre tých ozajstných milovníkov takýchto vozidiel sa situácia čím-ďalej zhoršujte už len preto, že ceny v podstate akéhokoľvek starého auta nezmyselne nafukujú rôzni špekulanti.

 
Autor: YouTube/Airmapp.com
Nie je nič nezvyčajné, keď aj to najobyčajnejšie auto, ktorého bolo vyrobených mnoho kusov a ktoré je výnimočné iba pre niekoho, kto s podobným kedysi jazdil, alebo o ňom možno dávno sníval - sa stáva nedostupným práve pre neúmerne vysoké ceny. Veď takmer pri každom inzeráte so starším autom dnes človek objaví prívlastok „vzácny" alebo „raritný" model. Samozrejme, v drvivej väčšine prípadov neopodstatnene.

Jednou z najväčších skupín, ktorá tento problém pociťuje sú milovníci starých, vzduchom chladených Volkswagenov a Porsche, ktorí si v Európe založili aj špeciálnu sociálnu sieť. No a keďže starých busov, alebo transporterov od Volkswagenu (najmä prvej a druhej generácie - známej z filmoch o hipíkoch) už viac nebude - akýkoľvek prírastok poteší.

 
 Autor: YouTube/Airmapp.com
Dnešné video je o aute, ktoré bolo stratené 4O rokov, no ani to neodradilo členov spomínanej siete aby zachránili z lesov francúzskych Álp tento Volkswagen transporter z roku 1955.

Viac o jeho príbehu a samozrejme - šťastnom konci - nájdete na priloženom videu - ktoré je síce vo francúzštine, ale obsahuje aj anglické titulky. Kvalitný obraz a spracovanie však spravia dostatočný dojem aj bez čítania.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme