Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

VIDEO: Štvorvalcový Mustang zdolá aj V8 verziu. Ale za akú cenu...

30.11.2016 | Revue

Preplňovaný štvorvalec vo Forde Mustang má ešte výkonovú rezervu a po úpravách zdolá aj V8 verziu. Tuning má však aj tienistú stránku...

Keď sme mali požičaný Ford Mustang s 2,3 litrovým preplňovaným benzínovým štvorvalcom tak sme sa zamysleli Pri tomto objeme a s turbom je pri cca 320 konských silách výkonový potenciál motora ešte dosť vysoký. A nakoľko je tento model o niečo ľahší, ako verzia s V8, mohli by sa sily navzájom vyrovnať.

Presne to si zrejme povedali aj tvorcovia tohto upraveného Mustangu, ktorý na šprinte vo videu pod článkom porazil V8 verziu. Zatiaľ čo sériový osemvalcový Mustang zvládne štvrťmíľu za 13 sekúnd, tomuto upravenému štvorvalcu to trvá len okolo 10 sekúnd.

Má to však aj negatívnu stránku. Zvýšenie výkonu preplňovaného motora môže znížiť jeho životnosť alebo ho dokonca zničiť. A problémom vytečeným olejom (a zrejme aj so zničeným motorom) sa nevyhol ani tento upravený Mustang.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Revue