Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Takto oslavuje Ford legendárne víťazstvo na 24-hodinovke v Le Mans (+video)

30.11.2016 | Revue

Pred päťdesiatimi rokmi zvíťazil Ford na legendárnej dvadšaťštyrihodinovke v Le Mansa tento úspech toho roku zopakovali. Oslávaiť tento úspech môžu aj tí najmenší.

 
Legendárne modely Ford GT40 a GT ako stavebnice lega
Je to dar, ktorý by mohol naviesť vaše dieťa na dráhu pretekárskej kariéry. Kultový Ford GT40 a nový Ford GT, ktoré vyhrali 24-hodinové preteky v Le Mans v roku 1966 a 2016, ožili vo forme stavebnice LEGO®. Nová stavebnica LEGO Speed Champions bude obsahovať obe vozidlá spolu s minipostavičkami pretekárov, šachovnicovú vlajku a dokonca aj trofej na pripomenutie týchto historických víťazstiev.

„Veľa ľudí v mojom tíme vyrastalo s legendou historického víťazstva značky Ford v roku 1966 - a prvýkrát zažili vzrušenie zo stavania a tvorenia z kociek LEGO," povedal Dave Pericak, globálny riaditeľ tímu Ford Performance. „Táto stavebnica predstavuje skvelý spôsob, ako predstaviť náš príbeh pretekov v Le Mans a dúfame, že inšpiruje budúcich pretekárov, konštruktérov a dizajnérov."

Spoločnosť LEGO Group úzko spolupracovala s konštrukčným a licenčným tímom Ford na každom detaile víťazného vozidla z roku 1966 aj na novom pretekárskom aute Ford GT.

„Toto bol úžasný projekt - a pod veľkým tlakom. Ford GT40 je jedným z najkultovejších pretekárskych vozidiel všetkých čias, a nový Ford GT je jednoducho neuveriteľný," povedal Craig Callum, vedúci dizajnér v projekte LEGO Speed Champions. „Tieto modely sú určené pre deti, ale mysleli sme aj na dospelých fanúšikov. Vieme, že budú starostlivo skúmať ich autentickosť."

Callum vo svojom voľnom čase preteká s hot-rodom Ford Model A. Začal ako dizajnér plnohodnotných áut a pred výberom finálnej verzie každého modelu pomohol vyvinúť desať prototypov - všetky vytvorené z existujúcich kociek LEGO.

Autor: Majo Bóna

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Revue