Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 22.5.2017
meniny má Júlia, Juliana

VIDEO: Toto BMW 3 je transformer v životnej veľkosti

21.9.2016 | Revue

Nie, nie je to počítačová animácia. Toto na pohľad normálne BMW radu 3 v životnej veľkosti sa dokáže premeniť na postavu ako transformer.

Pamätám si, keď som ako decko pri každej návšteve hračkárstva pílil uši rodičom. A tak som sa dostal k prvému hračkárskemu „transformeru". Bolo to hasičské auto, ktoré sa premenilo na postavu. Niektorí to zas poznáte z filmov. Viete si však predstaviť transformera v životnej veľkosti? Aj takí existujú, ako dokazuje video pod článkom.

Napríklad toto BMW radu 3 kupé od tureckej firmy Letron. Z diaľky by ste ho možno od reálneho auta neodlíšili. Bližší pohľad však odhalí, že tu niečo nehrá. Pohybuje sa ticho pomocou elektromotorov a do jeho útrob si nesadne nikto. Je totiž plné techniky potrebnej na jeho špeciálny trik. Pomocou diaľkového ovládania sa dokáže premeniť na postavu, presne ako transformer. Trvá mu to síce dosť dosť dlho a vie akurát dymiť a hýbať rukami, ale to malé decko vo mne sa aj ak potešilo.

Ako sa „Letron" premení z auta na postavičku si môžete pozrieť vo videu pod článkom. V galérii zas nájdete fotografie z jeho výroby. Všetka česť tvorcom.

Autor: Daniel Krnáč
Zdroj: letrons.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme