Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 22.5.2017
meniny má Júlia, Juliana

Šampión kategórie Superbike preháňa 80 ročné BMW ako zmyslov zbavený

20.9.2016 | Revue

Ktovie čo sa stane, keď posadíte dvojnásobného šampióna triedy Superbike, na motorku z roku 1935. Jedno z najlepších videí tohto roka, vzniklo práve vďaka takto zaujímavej kombinácii. Austrálčan Troy Corser, verzus viac ako 80 ročné BMW RSS.

Kombinácia je to na prvý pohľad vskutku komická. Austrálčan Troy Corser v modernej kombinéze vyzerá na 81 ročnom BMW ako vytrhnutý z reality. Ambasádor značky a bývalý továrenský jazdec BMW je držiteľom dvoch titulov majstra sveta v triede superbikov, z rokov 1996 a 2005. Austrálsky pretekár vystriedal počas svojej kariéry v triede Superbike tímy Ducati, Aprilia, Petronas, Suzuki, Yamaha a nakoniec odjazdil 3 sezóny ako továrenský jazdec BMW.Corser sa tak ako po minulé roky, aj tento rok zúčastnil na anglickom Goodwood Revival. Akcia je určená pre všetkých z vás, ktorí smútite za dobami klasického motorizmu a vaše milované historické skvosty nechcete vidieť len na pozadí obrazovky počítača. Primárne je síce akcia určená pre miílovníkov štyroch kolies, no postupom času prerástla do podoby, kedy si od klasických áut, motoriek, módy a štýlu života z obdobia medzi vojnami vychutnáte doslova všetko.Napriek vlhkému počasiu sa partička bývalých a aktuálnych pretekárov rozhodla vziať na pár ostrých kôl motorky z 30-tych rokov. Vidieť klasický stroj od BMW s „tancujúcim" pilotom s moderným štýlom v sedle, je absurdne perfektné. Troy Corser aj napriek faktu, že sedlal jeden z najstarších vozov na festivale Goodwood Revival, zajazdil najrýchlejšie kolo dňa v čase 1:37.369 a najbližší stroj porazil len o 0,5 sekundy. BMW RSS zažilo jazdu svojho života, no nakoniec samozrejme brutálne tempo komponenty nevydržali. Pozrite si však jedno z najlepších auto-moto videí aktuálneho roku.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.