Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 21.7.2017
meniny má Daniel

VIDEO: Prečo neprekračovať konštrukčnú rýchlosť vášho auta

31.8.2016 | Revue

Prekonať „maximálku" môže mať dosť deštruktívne následky. Presvedčil sa o tom aj vodič z tohto videa.

Mnohých z vás to zrejme ťahá na nemeckú diaľnicu - vyskúšať si maximálnu rýchlosť svojho auta je lákavé a z kopca dáte možno aj viac ako je v „techničáku". Dajte si však pozor... Dôvodov je síce viac ale my máme teraz na mysli jeden konkrétny.

Ak prekročíte konštrukčnú rýchlosť auta, niektorý z dielov to nemusí vydržať, podobne ako u tohto Fordu Mustang V6 z roku 2011. Jeho maximálna rýchlosť je limitovaná na 112 míľ za hodinu (180 km/h). Dôvodom je ľahký kardan prispôsobený nižšej spotrebe. Vodič však vo videu pod článkom túto rýchlosť prekročil a šiel rýchlosťou až 135 míľ za hodinu (217 km/h).

Výsledok? Z videa to síce príliš vidno nie je ale citujeme popis pod ním: „Medzi veľké poškodenia spôsobené zlomeným kardanom zahŕňajú dieru v podlahe, poškodenie výfuku a tlmiča výfuku, zlomený radiaci mechanizmus, poškodenú parkovaciu brzdu, zlomené plastové diely interiéru." Takže ak máte zadný náhon a bohvie ako vyvážený kardan, radšej to s rýchlosťou nepreháňajte... Po zlomení kardanu alebo polosi sa tam totiž dejú nepekné veci...

Autor: Daniel Krnáč

 

 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Revue