Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 22.5.2017
meniny má Júlia, Juliana

Rusi sa nevzdávajú. Nabúrané BMW radu 7 dali dokopy na nepoznanie

24.8.2016 | Revue

Rusom musíme bez debaty uznať jednu vec. Pokiaľ po havárii prejavuje vrak akékoľvek známky vozidla, od Octavie cez Porsche 911 postavia na nohy všetko. Čo ale také extrémne zložité BMW radu 7? Áno, zvládli aj to a rovno z dvoch kusov.

Pokiaľ je auto po havárii označené za „totálku", v Rusku to ešte nič neznamená. Šikovní zvárači a mechanici si poradili aj s týmto kúskom, ktorým je BMW radu 7 predošlej generácie (...presne tak, s G-čkovou „sedmicou" to už nepôjde - karbón). Tá bola zásadným spôsobom nabúraná odzadu a v našich končinách odpísaná na večnosť.

 
Zdemolovaný zadok auta


Pokiaľ je však nejaká časť auta zdemolovaná, treba nájsť za ňu náhradu. K tomu poslúžilo podobné BMW radu 7 rovnakej generácie. Sedmičke s narazeným zadkom bola havarovaná časť odpílená a darcovský poskytol za ňu náhradu. Na pohľad nebudete veriť vlastným očiam, akú fantastickú prácu odviedli ruskí nadšenci. Jednou vecou je dokonalá estetika, no nie sme si istí, či by takýto voz obstál v opätovnej kolízii rovnako dobre, ako „zdravý".


 Zdemolovaný zadok auta


Desaťminútové video zachytáva celý priebeh premeny a pokiaľ ovládate ruštinu, môžete si vypočuť aj komentár k jeho vzniku. Pokiaľ ruskému jazyku nerozumiete, rozhodne si ho pozrite taktiež. Stojí to za obdiv.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme