Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 22.5.2017
meniny má Júlia, Juliana

Toto zreštaurované BMW 507 patrilo kedysi Elvisovi Presleymu!

6.8.2016 | Revue

Kráľ Rock'n'Rollu miloval nielen krásne ženy, ale aj štýlové autá. Svedčí o tom aj BMW 507 z roku 1958, ktoré mníchovský výrobca po mnohých rokoch zreštauroval.

 
 Kráľ Rock'n'Rollu si dal pôvodne biele auto prestriekať na červeno
Kompletné zreštaurovanie nádherného roadstera trvalo presne dva roky a nádherný veterán sa predstaví na prestížnej výstave veteráýnov na Pebble Beach Concours d'Elegance v Kalifornii, ktoré sa uskutoční ešte tento mesiac. A ako to už pri exkluzívnych veteránoch býva, aj tento by mohol vprávaťe neuveriteľný príbeh.

Súťažný špeciál

S BMW 507 s číslom karosérie #70079 pôvodne pretekal slávny nemecký jazdec Hans Stuck pár mesiacov, neskôr sa tento model objavil u dealera vo Frankfurte. Elvis si práve odkrúcal vojenčinu vo Frankfurte a keď uvidel biely roadster u dealera, okamžite si ho kúpil. Pôvodná farba auta bola biela, no Elvis si nechal prestriekať na červeno. Dôvod pre tento krok bol prozaický. Mlaé dievčatá a dámy na bielu karosériu často napísali rúžom svoje telefónne číslo, spevák ich chcel ovým lakovaním od tohto kroku odradiť.

Po svojom návrate za veľkú mláku predal Elvis v roku 1960 tento nádherný kúsok pretekárovi. Ten neváhal a pôvodný 3,2 litrový osemvalec nahradil americkým osemvalcom „Small Block" zo Chevroletu Corvette. Po tom, čo na ňom dotyčný prestal pretekal, predal spomínané BMW zberateľovi Jackovi Castorovi do Kalifornie, ktorý schoval spomínané BMW do garáže, počkal kým jeho cena vyletí do nebies a následne ho predal priamo fabrike BMW.

 
 Po vyše dvoch rokoch reštaurovanie vyzerá BMW 507 ako nové
Náročná reštaurácia

BMW 507 bolo v katastrofálnom stave. Chlapíci z BMW si vzali do parády tento unikát a množstvo dielov museli nanovo vyrobiť vzhľadom na fakt, že náhradné diely prakticky neexistujú. Z modelu 507 sa totiž vyrobilo iba 252 kusov. Napríklad kľučky dvier a kľučku na sťahovanie okien vyrobili na 3D tlačiarni. Zberateľ Castor Jack umrel pár mesiacov po predaji, mal však jednu podmienku: aby ho BMW zreštaurovalo do pôvodného stavu a to znamenalo že BMW bude biele ako bolo pri predaji a nie červené, aké ho mal Elvis Presley. Veterán sa predstaví verejnosti 21. augusta.

Autor: Majo Bóna

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.