Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 21.7.2017
meniny má Daniel

Brit vytvoril Škodu 120 L s motorom V8 - 800 koní a nízka váha

3.12.2015 | Revue

Táto šialená Škoda 120L „vyfasovala" motor V8 s objemom 7,0 litra naladený na 800 koní.

Šrotovné, legislatíva a vysoké riziko zastavenia policajnou hliadkou premiestnili väčšinu starých „škodoviek" 120 L z našich ciest do zabudnutia. Dnes sú na cestách vyložene raritou a v udržovanom stave sa z nich stávajú unikáty.


Škoda 120 L V8


Táto Škoda 120 L s pravostranným riadením a britskými značkami je ešte väčšou vzácnosťou. Miesto reštaurácie sa jej dostal pod kapotu motor V8 od americkej automobilky Oldsmobile a odľahčený interiér, ktorý po novom zíva prázdnotou. Nájdete v ňom iba riadenie, výplne dverí a elektroniku nutnú pre chod auta.

Tvorca tohto monštra evidentne vie do čoho ide, čomu nasvedčuje rám vyrobený z trubiek s priemerom 42mm. Veľká zmena sa však udiala pod kapotou. Pôvodnú jednotku s objemom 1,2 litra, výkonom 38kW/52 koní a maximálnym krútiacim momentom 85,2 Nm nahradil motor V8, uložený pod prednou kapotou. „Sedemliter" a automatická prevodovka Turbo 350 si vyžiadali vytvorenie veľkej diery v prednej časti podlahy.


Škoda 120 L V8


Galéria obsahujúca 37 fotografií celkom detailne zachytáva rozsah úprav. Autor výtvoru nevenoval zovňajšku auta skoro žiadnu pozornosť a tak je až na obutie širokých zadných pneumatík „škodovka V8" na nerozoznanie od sériového kusu. Pôvodná Škoda 120 L vážila okolo 900 kilogramov a aj keď jej vďaka „véosmičke" narástla hmotnosť o pár kíl, stále to zostáva nebezpečne výkonné auto na svoju váhu. Autor taktiež tvrdí, že motor V8 z Oldsmobile ho má až 588 kW, respektíve 800 koní.

Netušíme ako to jazdí, ale majiteľovi želáme veľa zdravia a šťastných kilometrov bez nehody.

Autor: Viktor Baláž
zdroj: auto.cz


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Revue