Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

VW ponúka majiteľom dieslov v Nemecku veľké „šrotovné“

10.8.2017 | Novinky

Nemecká automobilka Volkswagen ponúkne zľavu až 10-tisíc eur tým zákazníkom, ktorí si kúpia nové auto značky VW a na protiúčet daju staršie auto s naftovým motorom.

Informáciu o novej akcii Volkswagenu priniesla agentúra Reuters. Bohužiaľ, zatiaľ táto ponuka platí len v Nemecku, podľa českého hovorcu Škody Auto sa však nedá vylúčiť, že táto akcia sa v dohľadnej dobe rozšíri aj na ďalšie trhy, vrátane českého a slovenského.

 
 Zľava do 10-tisíc eur zatiaľ platí len v Nemecku, no nie je vylúčené, že sa rozšíri aj na ďalšie trhy.


Okrem toho automobilka ponúka ďalšie zľavy vo výške 1000 až 2380 eur na nákup auta s alternatívnym pohonom, teda nielen elektrickým ale aj hybridným alebo na zemný plyn. Všetky ponuky platia až do konca tohto roku. Nemecký Bild v tejto súvislosti . - avšak bez udania zdroju - napísal, že z ceny nového Golfu automobilka odčíta 5000 eur.

„Zmienená výkupná prémia na zadováženie si nového auta by zatiaľ mala byť k dispozícii pre nemecký trh. Nedá sa však vylúčiť, že podobné aktivity budú časom rozšírené aj na ďalšie trhy... V prípade, ak sa tak stane, budeme informovať našich zákazníkov, obchodných partnerov a média," povedal pre ČTK hovorca Škody Auto Vítězslav Pelc.

V USA však bola automobilka štedrejšia. Majitelia naftových áut, ktorých sa týka emisný škandál dostanú odškodné vo výške 5 100 až 10 000 dolárov. Navyše sa môžu rozhodnúť, čo budú požadovať spätný odkup alebo opravu auta.

Autor: Martin Domček, ČTK

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.