Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Pozor na motorkárov! ZA dva dni mali 4 nehody, ktoré zavinili vodiči áut

6.8.2017 | Novinky

Táto štatistika pritom ešte nezahŕňa víkend, týka sa dvoch predvíkendových dní

Štyri nehody s účasťou motocyklistov zaevidovali v priebehu dvoch dní policajti v Trnavskom kraji. Vo všetkých prípadoch ich spôsobili vodiči osobných áut pre nepozornosť, v jednom prípade navyše asistoval aj alkohol.

 
 Vodiči áut vposlednom čase jazdia tak, akoby motorkári ani neexistovali...(il. fotoprofimedia.sk)
S vážnymi zraneniami skončil mladý motocyklista po nehode, ktorú na obchvate Trnavy spôsobil alkoholom posilnený 50-ročný vodič auta. Dvadsaťtriročného motocyklistu zachraňovali policajti, hasiť museli aj horiacu motorku. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, vodič auta za nadjazdom zišiel na krajnicu pripájacieho pruhu, na obchvate sa začal otáčať a zrazili sa. Ťažko zranený motocyklista z Maduníc skončil v nemocnici. Motorku, ktorá po nehode začala horieť, požiar úplne zničil. Vodičovi auta namerali 0,77 promile.

V Dunajskostredskom okrese vo štvrtok zaznamenali dve takéto nehody. V jednom prípade nedal vodič osobného auta v križovatke pri obci Okoč prednosť 20-ročnému motocyklistovi. Ten pri nehode utrpel zranenia s dobou liečenia do šesť týždňov. O pár hodín vo Veľkom Mederi 43-ročný vodič Mercedesu narazil do 62-ročného muža na Babette, ktorý išiel po hlavnej ceste. Starší muž skončil s vážnymi zraneniami. S ľahkými zraneniami vyviazla 16-ročná tínedžerka na skútri. Na križovatke v Hlohovci jej nedal prednosť 41-ročný vodič Opla Corsa.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.