Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Unikátny Saab na predaj: Saab 96 V4 Monte Carlo princa Bertila

2.8.2017 | Novinky

Princ Bertil evidentne mal dobrý vkus na autá. Model 96 v legendárnom prevedení Monte Carlo vlastnil aj s dvojtaktným motorom, no 26. januára dostal do rúk novinku. Model Saab 96 V4 Monte Carlo.

 
 Autor: Blocket.se
Auto vybavené štvorvalcom z produkcie Fordu s objemom 1,5 litra malo výkon 65 koní (tento motor poháňal aj veľký Ford Taunus), no na rozdiel od predchodcu - dvojtaktného modelu Monte Carlo - milovníka otáčok, ktorý je dodnes najcennejším úlovkom modelovej rady 96, nemal nijak špeciálne zvýšený výkon oproti sérii.

 

 
  Autor: Blocket.se
Rozdielom bola najmä výbava. Lepšie sedadlá s perfektnými opierkami hlavy, otáčkomer na strohej, no krásnej palubnej doske a hlavne drevený volant, ktorého ceny dnes začínajú na hranici 500 EUR (za použitý kus)!

 
  Autor: Blocket.se
Cena tohto auta sa na známom švédskom motoristickom portáli pohybuje na hranici 12 000 EUR, čo vzhľadom na „VIP" status majiteľa, ktorý auto vlastnil približne dva roky, nie je vôbec veľa.

 

 
  Autor: Blocket.se
Z rúk princa auto putovalo do majetku najväčšieho dílera Saabov - firmy ANA Trollhättan - v domovskom meste Saabu a neskôr priamo do múzea. Dnes je auto na predaj a my si myslíme, že ide o jedinečnú príležitosť.

 
  Autor: Blocket.se
Bez ohľadu na princa ide o mimoriadne použiteľné auto na každodenné jazdenie, ktoré výkonovo nezaostáva za žiadnym moderným autom a v premávke sa preto v žiadnom prípade nestratí. Cítite z našich slov, že s podobným autom sme mali tú česť? Buďte si istí, že ano...

 
  Autor: Blocket.se
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.