Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Horelický most je už otvorený

15.7.2017 | Novinky

Obnovené spojenie by malo zlepšiť nepriaznivú dopravnú situáciu na Kysuciach. Náklady na výstavbu mosta dosiahli približne 8 miliónov eur

Po vyše ročnej rekonštrukcii je od piatku otvorený horelický most v Čadci. Obnovené spojenie po ceste prvej triedy I/11 by malo odľahčiť vnútromestskú dopravu a zlepšiť nepriaznivú dopravnú situáciu na Kysuciach.

 
 Komplexné riešenie dopravy pre Čadcu a okolie prinesie dobudovanie úseku diaľnice D3 Čadca Bukov - Svrčinovec v roku 2020
"V rámci stavby bol vybudovaný úplne nový mostný objekt vedený ponad železničnú trať, areál čistiarne odpadových vôd a rieku Kysuca. Doprava na ceste I/11 v mieste výstavby bola obmedzená," uviedla hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká. V čase demolácie pôvodného a výstavby nového mosta bola cesta v danom bode úplne neprejazdná.

Cesta I/11 je významným cestným dopravným spojením medzi Českou republikou a mestom Žilina, slúži aj ako obchádzková trasa v čase nehody alebo výkonu údržby tunela Horelica na diaľnici D3.

Komplexné riešenie dopravy pre Čadcu a okolie prinesie dobudovanie úseku diaľnice D3 Čadca Bukov - Svrčinovec v roku 2020. Po jeho dobudovaní bude scelených spolu dvadsať kilometrov cesty z Čadce až na hranice s Poľskom.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.