Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

VIDEO: Najľahší Aston Martin v histórii značky na pretekoch!

11.7.2017 | Novinky

Továrenský pretekársky tím „24 sekúnd Le Ally Pally" si ukoristil prekrásne druhé miesto počas nedeľných pretekov Red Bull Soapbox na príjazdovej ceste Alexandra Palace v Londýne.

 
 Autor: Aston Martin
Viac ako 22 000 prítomných hostí mohlo vidieť skutočne strhujúce divadlo v podaní simulovanej zastávky v boxoch, po ktorých nasledovala rýchla a strhujúca jazda zároveň.

 
 Autor: Aston Martin
Aston Martin V8 Vantage GTE bol pritom mimoriadne ľahký špeciál, za volantom ktorého sedel zamestnanec značky Alex Summers, inak zodpovedný za prototypy Aston Martin.

 
 Autor: Aston Martin
Red Bull Soapbox Race je medzinárodné podujatie (soapbox - mydlová krabica) pre amatérskych vodičov, ktorí jazdia na vlastnými rukami vyrobených špeciáloch z vlastnej garáže.

Tieto autá poháňa iba gravitačná sila a možno pár deci energetického nápoja v tele vodiča. Jazdí sa z kopca, pričom táto séria má za sebou už viac ako sto pretekov po celom svete od svojho štartu v roku 2000.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme