Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Na tratii Bratislava - Dunajská Streda budú 3 dni v rôznych časoch výluky

10.7.2017 | Novinky

Na štyroch úsekoch medzi stanicami Bratislava - Nové Mesto a Dunajská Streda uskutočnia železnice plánový strojný výrub porastov a orezanie konárov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti koľají.

Železnice SR upozorňujú cestujúcich na viaceré obmedzenia v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v priebehu nasledujúceho týždňa. Ako informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková, na štyroch úsekoch medzi stanicami Bratislava - Nové Mesto a Dunajská Streda uskutočnia železnice plánový strojný výrub porastov a orezanie konárov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti koľají.

 
 


V pondelok 10. júla o 9:10 z tohto dôvodu začne ako prvá výluka v úseku Orechová Potôň - Lehnice a potrvá do popoludnia do 13:50. O deň neskôr 11. júla o 9:15 bude výluka v úseku Lehnice - Kvetoslavov. Výluka potrvá do 13:40. V poradí tretia výluka sa začne 12. júla o 9:10 na úseku Dunajská Streda - Orechová Potôň. Jej ukončenie ŽSR predpokladajú o 13:50. Vo štvrtok 13. júla od 9:45 budú zamestnanci ŽSR so svojou technikou rúbať a orezávať porast v úseku Podunajské Biskupice - Bratislava - Nové Mesto. Ukončenie prác predpokladajú o 14:10.

Keďže ide vo všetkých prípadoch o jednokoľajný medzistaničný úsek, cestujúci budú v čase výluky vlakov prepravovaní autobusmi, ktoré zabezpečuje dopravca RegioJet. ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku uvedených prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.