Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

V Nemecku pre emisný škandál zatkli bývalého manažéra Audi

9.7.2017 | Novinky

Zatknutý bývalý zamestnanec pracoval pri vývoji motorov v juhonemeckom meste Neckarsulm a je obvinený z podvodu a zavádzajúcej reklamy.

V Nemecku zatkli bývalého zamestnanca firmy Audi, ktorá je divíziou Volkswagenu, v súvislosti s emisným škandálom automobilky. Informovala o tom v piatok mníchovská prokuratúra, ktorá uviedla, že zatknutý bývalý zamestnanec pracoval pri vývoji motorov v juhonemeckom meste Neckarsulm a je obvinený z podvodu a zavádzajúcej reklamy. Prokuratúra nepotvrdila, či ide o Giovanniho Pamia, ktorého vo štvrtok americké úrady obvinili z toho, že prikázal naprogramovať dieselové motory tak, aby oklamali emisné testy.

 
 


Šesťdesiatročný Pamio, ktorý je talianskym občanom, je bývalým manažérom Audi. Je ôsmym bývalým zamestnancom Volkswagenu obvineným v prípade, ktorý prešetrujú FBI a oddelenie americkej Agentúry pre ochranu životného prostredia (EPA) zaoberajúce sa trestnými činmi. Automobilka Volkswagen priznala vinu a súhlasila so zaplatením pokuty v sume 2,8 miliardy dolárov.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.