Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Na Slovensku vybudujú nabíjacie stanice pre elektromobily s podporou EÚ

8.7.2017 | Novinky

Európska komisia odobrila projekt na podporu rozširovania infraštruktúry nabíjacích staníc v strednej a východnej Európe s názvom NEXT-E a poskytne na neho grant v sume 18,8 milióna eur

Na Slovensku, ako aj v ostatných krajinách strednej a východnej Európy, vyrastie sieť rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily s podporou Bruselu. Informovala o tom spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE).

 
 


V rámci projektu sa pozdĺž transeurópskej dopravnej siete vybuduje 222 multištandardných rýchlonabíjacích staníc s výkonom 50 kilowattov a 30 ultranabíjacích staníc s výkonom 150 až 350 kilowattov.

Vytvorí sa tak infraštruktúra na plynulé nabíjanie elektromobilov medzi krajinami západnej Európy a Slovenskom, Českou republikou, Maďarskom, Slovinskom, Chorvátskom a Rumunskom. Na Slovensku sa v rámci projektu vybuduje 18 rýchlonabíjacích a 7 ultranabíjacích staníc.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.