Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Neuveriteľné nálezy nám spestrujú život i sny aj v tomto roku

8.7.2017 | Novinky

Dedičstvo vo forme starých áut nie je samozrejme ničím výnimočným. No zdediť po otcovi Mercedes 300 SL Gullwing a Roadster, to sa už tak často nevidí. Navyše, obe autá boli používané minimálne a sú v pôvodnom, historicky dôležitom a cenenom stave.

 
 Autor: Gooding&Company
Ich cena na súčasnom trhu sa bude pohybovať radovo v miliónoch a dôležitým faktorom je aj skutočnosť, že mali rovnakého majiteľa po celý život. Neboli nabúrané, opravované, iba udržiavané. Bolo by hriechom ich navyše oddeliť.

 
 Autor: Gooding&Company
Vieme si preto predstaviť, že zberatelia sa z takejto príležitosti doslovne zbláznia. A nemyslíme iba pocitovo, skôr ochotou zaplatiť astronomickú čiastku, ktorá určite prekročí veľmi triezve odhady (1 000 000 až 1 300 000 USD za Gullwing, 800 000 až 1 000 000 USD za Roadster) aukčnej spoločnosti Gooding & Company, ktorá plánuje tieto autá vydražiť počas kalifornského podujatia Pebble Beach Concours d'Elegance, naplánovanej na august tohto roka.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme