Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Chcete elektrickú kolobežku od BMW? Nech sa páči Motorrad X2City...

7.7.2017 | Novinky

X2City spadá do triedy „Pedelec25" určenej pre jazdcov od 14 rokov, ktorá nevyžaduje prilbu ani vodičský preukaz. Nebude sa predávať priamo v showroomoch BMW, ale v obchodoch s bicyklami.

Má maximálku 25 km/h a dojazd 25 až 35 kilometrov na elektrický pohon. Bezkomutátorový motor v náboji dokáže Motorrad X2City poháňať rýchlosťou až 25 km/h. Riadiaca jednotka na riadidlách ponúka na výber päť rôznych rýchlostí (8, 12, 16, 20 a 25 km/h).


 BMW Motorrad X2City


Z bezpečnostných dôvodov sa pomocný pohon elektrického motora aktivuje až po dosiahnutí rýchlosti 6 km/h. Elektrický pohon je možné kedykoľvek vypnúť pomocou spínača na brzdovej páčke, čím prerušíte akúkoľvek podporu zo strany elektrického motora.Vďaka nízkej hmotnosti 20 kg a skladaciemu riadeniu je kolobežku BMW Motorrad X2City možné jednoducho uložiť aj v batožinovom priestore malého automobilu.

 
 Motorrad X2City


Elektromotor energiou napája lítium-iónová batéria s kapacitou 408 Wh. Tá je uložená v puzdre odolnom voči dažďu a striekajúcej vode pod plošinou kolobežky, pričom je integrovaná v ráme a dá sa jednoducho vybrať. Na nabíjanie batérie sa používa štandardná elektrická zásuvka, pričom prázdnu batériu úplne nabijete za približne 2,5 hodiny.

Motorrad X2City sa dostane do predaja koncom roka 2017. Jej cena ešte nebola stanovená, no nepresiahne 2 500 eur.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.