Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Revolúcia vo Vietname: V Hanoji chcú zakázať motorky!

5.7.2017 | Novinky

Dôvodom zákazu je zmiernenie dopravných zápch a znečistenia ovzdušia

Hlavné mesto Vietnamu, Hanoj, zakáže do roku 2030 používanie motoriek v jeho metropolitných oblastiach. Dôvodom je zmiernenie dopravných zápch a znečistenia ovzdušia. Zákaz je súčasťou rezolúcie, ktorú mesto prijalo tento týždeň. Jej úlohou je tiež zlepšenie služieb verejnej dopravy, informoval hanojský Ľudový výbor na svojej webstránke.

 
 V Hanoji, v ktorom žije 7,5 milióna ľudí, jazdí viac ako päť miliónov motoriek. (Foto: Shutterstock)


Predošlé rokovania o zákaze motoriek v Hanoji sa stretli so silným nesúhlasom ľudí, ktorí tvrdili, že bez motoriek a bez adekvátnej mestskej hromadnej dopravy nedokážu fungovať. Motorky pre nich totižto predstavujú hlavnú formu dopravy a aj živobytia. Mesto momentálne buduje dve vlakové linky, ktoré by mali byť funkčné od budúceho roku.

V Hanoji, v ktorom žije 7,5 milióna ľudí, je viac ako päť miliónov motoriek a 500-tisíc automobilov, pričom počty týchto dopravných prostriedkov za uplynulých päť rokov rýchlo rástli. Mesto má desať metropolitných a 19 predmestských oblastí.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.