Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Adept na najkrajšie kombi roka: Jaguar XF Sportbrake

18.6.2017 | Novinky

Kombi verzia aktuálnej generácie modelu XF prináša veľa vecí z obľúbeného SUV F-Pace. Zadná časť si dokonca zobrala viac ako len príklad, na prvý pohľad je podobná až príliš.

 
 Autor: Jaguar
Môžu za to takmer identické zadné svetlá a zadné koncovky výfukov, ktoré sú k sebe bližšie a opticky tak zvyšujú zadnú časť podtrhnutú čiernou vložkou v nárazníku.

 
 Autor: Jaguar
Čo je ale podstatné, ak budete mať plné ruky práce, kufor sa vám otvorí sám na základe jasného povelu vašej nohy a bude pripravený zhltnúť až 1700 litrov vašej batožiny v prípade sklopených zadných sedadiel. Na gestá sa spolieha aj obrovská panoramatická strecha a na atmosféru v nádhernej kabíne bude mať okrem množstva svetla vplyv nový ionizátor vzduchu v kabíne.

 
 Autor: Jaguar
Zadná náprava si sama dokáže prispôsobiť svetlú výšku podľa nákladu, alebo napríklad pripojeného vozíka. Nový XF Sportbrake dokáže ťahať až dvojtonový príves, čo je určite dôležitá informácia pre tých, ktorí majú doma aj nejakú lodičku, alebo príves. Navyše, systém pohonu všetkých kolies obsahuje novinku - All Surface Progress Control, systém monitorujúci povrch, po ktorom jazdíte.

 
 Autor: Jaguar
Ďalšou novinkou prevzatou od súrodenca je Activity kľúč - ktorý pri športoch nahrádza klasický kľúč a okrem toho, že je samozrejme vodotesný sa aj lepšie nosí - na zápästí, ako hodinky. Päť rokov po predstavení prvej generácie kombi verzie modelu XF si Sportbrake prináša zásadné novinky, ktoré spolu s novými agregátmi Ingenium predstavujú určite lákavejší balík, akým bol predchodca.

 
 Autor: Jaguar
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.