Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

V júli začne v rámci MHD v Nitre fungovať zdieľanie bicyklov

18.6.2017 | Novinky

K dispozícii bude sedem stanovíšť a 70 bicyklov, platiť sa bude dať čipovou kartou na mestskú dopravu

Súčasťou nitrianskej mestskej hromadnej dopravy sa čoskoro stane nová služba - zdieľanie bicyklov. Nitra ju spustí ako prvé mesto na Slovensku. Ako informovala hovorkyňa dopravnej spoločnosti Arriva Petra Helecz, k dispozícii bude sedem stanovíšť a 70 bicyklov. Novinku pravdepodobne spustia v druhej polovici júla.

Vybraných je zatiaľ šesť stanovíšť: Autobusová stanica Nitra, Župné námestie, Trieda Andreja Hlinku - Centro Nitra, Študentský domov Mladosť Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, Mestský park na Sihoti a Chrenovský most. „Pri výbere umiestnenia jednotlivých stanovíšť sme úzko spolupracovali so zástupcami mesta Nitra. Umiestnenie siedmeho stanovišťa je ešte predmetom riešenia," uviedla Helecz.

 
 Zdieľanie bicyklovbymalo začať v Nitre fungovať približne o mesiac (il. foto: prfimedia.sk)


Jednou z možností je, že by malo byť na Svätoplukovom námestí, resp. pri hlavnej pošte. Naznačil to nedávno primátor Jozef Dvonč. Mesto sa v súčasnosti zaoberá otázkou, či vpustí cyklistov aj do centra. Momentálne majú cyklisti povolený vstup na pešiu zónu len do 10:00 a potom až po 19:00 večer.

Za zdieľanie bicyklov sa bude dať platiť čipovou kartou na mestskú autobusovú dopravu. Ako informoval médiá Dvonč, na každom stanovišti by mala byť inteligentná lavička, kde by bola wifi zóna a možnosť nabiť si mobil alebo iné zariadenie prostredníctvom solárnej energie. Bližšie podrobnosti ohľadom zdieľania bicyklov vrátane ceny za jazdu plánuje Arriva zverejniť až neskôr.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.