Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Na šrotovisku v Žiline colníci zničili falzifikáty náhradných dielov do škodoviek

16.6.2017 | Novinky

Falošné náhradné diely do vozidiel značiek Škoda Octavia a Škoda Felicia zničila ťažká technika na šrotovisku v Žiline. Vyše 240 falzifikátov zaistili colníci v dvoch prevádzkach v Žilinskom kraji.

 
 Colníci zlikvidovali spolu 243 „fejkov“. (Foto: Colná správa)
Ako informovala hovorkyňa žilinského Colného úradu Božena Chríbiková, prvých 41 kusov zaistili pred šiestimi rokmi v prevádzke, kde ich ponúkali na predaj zákazníkom. Boli medzi nimi rôzne druhy dielov, od kapoty, masky, blatníkov, nárazníkov, až po svetlomety. Prípad sa dostal až na súd a ten potvrdil neoriginalitu výrobkov.

Pri vlaňajšej kontrole ďalšieho podnikateľa colníci objavili aj ďalšie druhy podozrivých svetiel, mriežok chladiča, hmloviek, ozdobných líšt aj rámikov prednej masky. Diely pochádzali z Poľska.

 Medzi falošnými náhradnými dielmi boli nárazníky aj kompletné svetlomety. (Foto: Colná správa)
Pri prehliadke bol aj zástupca ochrannej známky, ktorý potvrdil, že ide o napodobneniny. Najmä v neznačkových servisoch sa preto oplatí pýtať na pôvod náhradných dielov, trvať napríklad na tom, aby obaly z nich ostali po poprave v aute spolu s vymenenými súčiastkami.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.