Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Švédsky Koenigsegg môže oslavovať veľký úspech

14.6.2017 | Novinky

Podarilo sa im totiž vypredať celú produkciu modelu Regera, čo predstavuje 80 vozidiel. A to skôr, ako dodali vôbec prvé auto svojmu zákazníkovi.

 
 Autor: Koenigsegg
Ide o to väčší úspech, že Koenigsegg je tu s nami už takmer dvadsať rokov a za ten čas vyrobil niečo okolo 150 vozidiel. To znamená, že Regera predstavuje so svojím objemom naozaj významnú časť produkcie superšportov tejto značky.

 
 Autor: Koenigsegg
Regera je pritom model, ktorý mal byť akýmsi luxusným, veľmi luxusným a veľmi rýchlym GT ako kontrast ku ultra-ľahkým autám, ktoré Koenigsegg doteraz vyrábal. Jej výkon 1500 koní a krútiaci moment 2000 Nm pritom dokázal rozdrviť čokoľvek zo sveta štyroch kolies.

 
 Autor: Koenigsegg
Ako pohonná jednotka Regere slúži dvakrát prepĺňaný benzínový motor V8 a tri elektromotory. Zrýchlenie zo 150 na 250 kilometrovú rýchlosť trvá 3,2 sekundy a z nuly na 400 kilometrov za hodinu sa dostane Regera za 20 sekúnd.

Ide o skutočne výnimočné auto a pre automobilku o to špeciálnejšie, že vôbec po prvýkrát ponúkala dva súčasne vyrábané modely.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.