Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Porsche pripravilo špeciálny program pre zákazníkov, ktorí majú naozaj špecifické požiadavky

11.6.2017 | Novinky

Nové Porsche 911 Turbo S Exclusive Series je najsilnejším strojom z dielní automobilky Porsche, no nielen to. Ide o skutočne zberateľský model, veď vyrobia len 500 kusov pre celý svet a všetky autá vám ručne dokončia v špeciálnom centre Porsche Exclusive Manufaktur.

 
 Autor: Porsche
Novinkou je možnosť si ku autu dokončenému podľa vlastných predstáv nechať podobným spôsobom zladiť aj hodinky Porsche Chronograph, ktorých bude rovnako maximálne 500 kusov, no cena za exkluzivitu je vysoká, takmer 10 000 EUR.Keď už spomíname tovar na mieru, rovnako je na tom aj špeciálny set batožiny upravenej pre 911tku tak, aby neostalo ani miesto nazmar. Cena setu? Takmer 6000 EUR.

 
 Autor: Porsche
Výkon špeciálu je 447 kW (607 koní) - teda nárast o 27 koní oproti klasickému Turbo S. Krútiaci moment dosahuje hodnoty 750 Nm od 2250 otáčok a novinka vás z nuly na sto kilometrov v hodine katapultuje za 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť stroja predstavuje 330 kilometrov za hodinu.

 
 Autor: Porsche
Žlté zlato je téma, ktorá udáva tón tejto ukážke schopností Porsche tak v exteriéri ako aj v interiéri auta. Veľké disky z ľahkých zliatin sú v tejto farbe dokončené vďaka unikátnej laserovej technológii, brzdné strmene PCCB bŕzd sú čierne so zlato-žltým nápisom a niťou s rovnakou farbou sú prešívané aj sedadlá vo vnútri, volant i palubná doska.

 
 Autor: Porsche
Časti karosérie ako kapota, strecha a bočné lemy sú z karbónu, pričom na niektorých miestach je tento materiál odhalený - ako napríklad na aute z fotografii - pruhy na kapote, či streche. Ak by ste mali záujem, poponáhľajte sa. Pri Porsche sú tieto limitované série často vypredané v deň ohlásenia.

 
 Autor: Porsche
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.