Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

200-tisíc eur za motorku?! Prečo nie, ak má osemvalec z Maserati… (+ VIDEO)

8.6.2017 | Novinky

Excentrický a extrémny stroj s názvom Lazareth LM847 vyvolal pozornosť už pred rokom, teraz však máme k nemu nejaké doplňujúce informácie - a hlavne cenu.

A čo vlastne Lazareth je? Veľmi zjednodušene - Lazareth je francúzska spoločnosť, špecializujúca sa na excentrické úpravy áut a motoriek.

 
 Lazerth LM847


Lazerth LM847 nie je výnimkou. Číslo 847 v jeho názve znamená základné technické parametre motoru - teda 8-valec s objemom 4,7 litra, M je Maserati a L ako Lazareth. Maximálny výkon je 470 koní pri 7-tisíc otáčkach, krútiaci moment je 620 N.

Na prvý pohľad vyzerá ako motorka, v skutočnosti je to však štvorkolka - vpredu aj vzadu sú vždy dve 17-palcové kolesá tesne vedľa seba. Obuté majú pneumatiky Michelin Power Cup Evo.

 Lazerth LM847


Vyrobených bude len 10 kusov, tri sú už predané, cena tohto stroja začína na hranici 200-tisíc eur. Spĺňa navyše aj emisnú normu Euro IV, takže s ním môžete smelo a legálne jazdiť po európskych cestách. Ak máte záujem, sedem je ešte voľných...

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme