Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 21.7.2017
meniny má Daniel

Česko zrejme nebude žalovať Nemecko pre mýto pre osobné vozidlá

19.5.2017 | Novinky

Dôvodom, prečo sa chce vláda zdržať žaloby, sú zrejme obavy, že by to ohrozilo spoluprácu s Nemeckom na dôležitých dopravných projektoch

Česko sa zrejme nepripojí k Rakúsku, ktoré chce podať žalobu na Nemecko pre zákon o spoplatnení diaľnic pre osobné autá. Český minister dopravy Daniel Ťok rovnako ako premiér Bohuslav Sobotka pôvodne avizovali, že sa pripoja k rakúskej žalobe proti nemeckému mýtu pre osobné vozidlá.

 
 Česi asi nepodporia Rakúšanov pri žalobe kvôli mýto, boja sa reakcie Nemcov (Foto: Shutterstock)


Teraz sa zdá, že Praha sa k tomu nakoniec neodhodlá, ako uviedol český denník Hospodárske noviny (HN), ktorý sa odvoláva na analýzu ministerstva dopravy. "Česká republika nebude iniciovať žalobu na Súdnom dvore Európskej únie," citoval denník analýzu ministerstva, ktorá odporúča, aby Česko počkalo na ozhodnutie Európskej komisie (EK). Táto téma sa však zatiaľ nedostala na program rokovania vlády, keďže minister dopravy Daniel Ťok bol v Číne, kde sprevádza prezidenta Miloša Zemana.

Dôvodom, prečo sa chce vláda zdržať žaloby, sú zrejme obavy, že by to ohrozilo spoluprácu s Nemeckom, napríklad pri výstavbe vysokorýchlostnej železnice medzi Prahou a Drážďanmi.

Autor: TASR

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.