Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Prvý prototyp jedného z najkrajších Ferrari všetkých čias ide do aukcie

15.5.2017 | Novinky

Keď sme minule písali o vzácnom prototype F40tky, ktorýpodľahol plameňom, život auta, o ktorom píšeme dnes nás naopak zahrial prisrdci.

 
 Autor: Coys

Ferrari 275 GTB/4 je nielen jedno z najkrajších Ferrari všetkých čias, notento konkrétny kúsok je opäť tak trochu celebritou. Verejnosť ho mohla poprvýkrát vidieť počas Parížskeho autosalónu v roku 1966, odkiaľ sa vybrals novým majiteľom do Ameriky. Tam ostal u svojho prvého majiteľa aždo roku 1983.

Z Ameriky putoval dostal do jednejz najdôležitejších kolekcií Ferrari všetkých čias – do rúk Alberta Obristazo Švajčiarska, ktorý si vybral toto auto práve pre jeho dôležitú historickúhodnotu. Ide predsa o auto, ktorého karoséria nesie najdôležitejšiu 1tku,ide predsa o prvé Ferrari 275.

 
 Autor: Coys

Pokiaľ vás Ferrari 275 GTB/4 auto upútalo, máte ešte tri dni na to, aby ste si pripravilidostatočnú hotovosť. Predpokladaná cena sa odhaduje medzi 2,4 až 3 miliónmi EUR. Ak však niekto bude po tomto aute túžiť priveľmi, vyšplhať sa môže aj omnoho vyššie.

Hlasovať je samozrejme možné aj prostredníctvomtelefonickej linky, aj keď to vzrušenie z aukčnej siene by v prípade takvzácneho unikátu rozhodne stálo za to zažiť.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.