Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

EÚ a USA budú rokovať o rozšírení amerického zákazu notebookov v lietadlách

13.5.2017 | Novinky

Zákaz nosiť na palubu lietadiel priamo smerujúcich do USA laptopy zaviedli americké úrady v marci na lety z ôsmich prevažne moslimských krajín. Podľa medializovaných informácií v USA aktuálne zvažujú rozšírenie zákazu aj na lety z EÚ.

Predstavitelia USA a Európskej únie budú v piatok viesť krízové rokovania o možnom rozšírení amerického zákazu nosenia notebookov a ďalších elektronických zariadení do kabín lietadiel aj na lety z členských štátov únie. Informovala o tom hovorkyňa Európskej komisie (EK) Anna-Kaisa Itkonen.

 
 Onedlho sa možno naletoch do USA budeme namiesto práce alebo pozerania vlastných filmov totálne nudiť, Američania chcú presadiť, aby sme si na palubu nemohli zobrať notebooky... (Foto: Shutterstock)


Ako uviedla, EÚ v súčasnosti nedisponuje informáciami o hrozbách, ktoré by si vynútili zavedenie takéhoto opatrenia. Amerického ministra vnútra Johna Kellyho preto o vyjasnenie situácie písomne požiadali komisári EÚ pre dopravu a migráciu.

Americká vláda ešte v marci zaviedla pre cestujúcich z ôsmich prevažne moslimských krajín zákaz nosiť na palubu lietadiel priamo smerujúcich do USA laptopy, tablety, DVD prehrávače, kamery a ďalšiu elektroniku.

Opatrenie, ktoré malo byť reakciou na bližšie nešpecifikované teroristické hrozby, sa týka letov z Jordánska, Egypta, Turecka, Saudskej Arábie, Spojených arabských emirátov, Kuvajtu, Maroka a Kataru. Podľa medializovaných informácií USA aktuálne zvažujú rozšírenie zákazu aj na lety z EÚ.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.