Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

BMW i8 v službách Polície ČR

12.5.2017 | Novinky

Česká polícia sa tak nechala pravdepodobne inšpirovať kolegamiz Los Angeles, kde už pomáha a chráni presných sto kusov elektrickýchBMW i3. 52 kusov používajú aj hasiči v Londýne, no i3 slúži ajv Nemecku a Švajčiarsku.

 
 Autor: BMW

Ani model i8 nepatrí medzi policajných nováčikov. Pomáhav Sydney, Dubaji ale rovnako ako menší model, používa ich aj políciav Los Angeles.

BMW i8 bude aj v službách Polície ČR patriť medzi tienajrýchlejšie stroje, pričom zatiaľ ho môžu používať iba šesť mesiacov, alebo20 000 kilometrov podľa toho, čo nastane skôr.

 
 Autor: BMW

V každom prípade, elektrický pohon v BMW i8 spolus 1,5 litrovým trojvalcom ponúka kombinovaný výkon až 266 kW, teda 326koní, čo dokáže auto katapultovať na rýchlosť 100 km/h už za 4,4 sekundy.

 
 Autor: BMW
Samozrejmosťou policajnej i8 je nevyhnutná policajnávýbava a okrem výrazného sfarbenia vodiči toto BMW určite na cesteneprehliadnu aj vďaka výkonným majákom.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.