Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Aston Martin oslavuje darčekom pre všetkých

10.5.2017 | Novinky

Existuje veľa možností ako osláviť kúpu nových priestorov pre automobilovú továreň. Isteže, no keď ide o nové priestory pre značku Aston Martin, značku s viac ako 104 ročnou históriou, žiada sa niečo špeciálne. Napríklad stretnutie 28 najvzácnejších a najmä najdôležitejších kúskov z histórie i súčasnosti. A nejde iba o suchú výstavku. 

 
 Autor: Aston Martin
Tieto kúsky ako napríklad Aston Martin A3, rôzne modely s prívlastkom Vantage, jedinečný One-77, pretekársky DBR1, či nedávno uvedený špeciál pre okruhy Aston Martin Vulcan, tak naozaj oku-lahodiacim spôsobom pokrstili nové priestory v rukách Darrena Tournera, Nicki Tiima (továrenskí jazdci série svetové vytrvalostného pohára) ako aj Matta Beckera, šéfa vývoja značky. Teda, do momentu, kým ich "neprichytí" najvyšší šéf značky, Andy Palmer.

Miesto pre svoj druhý domov hľadala značka už dlhšiu dobu a podľa dostupných informácii bolo v hre až celkovo 20 rôznych priestorov po celom svete bez ohľadu na umiestnenie. Hľadali v Amerike ako aj na Blízkom Východe. Nakoniec sa však rozhodli pre priestory bývalej leteckej základne na mieste St Athan, ktoré ležia neďaleko letiska hlavného mesta Walesu - Cardiff.

Ide o tri obrovské super - hangáre, donedávna v správe miestneho Ministerstva obrany a ktoré sú ideálne hneď z viacerých dôvodov. Aston Martin vďaka ich lokalite dokáže využiť existujúcu dodávateľskú štruktúru vo Veľkej Británii ako aj oveľa rýchlejšie spustiť samotnú výrobu nových modelov, ktoré by inak zdržala výstavba dnes už hotových budov.

Veľkou výhodou bol aj obrovský pozemok s celkovou plochou 90 akrov, ktoré Aston Martin využije najprv pre svoj prvý SUV model DBX a neskôr aj všetky ďalšie „väčšie" projekty (napríklad oživenie značky Lagonda) budúcnosti, ktoré nielenže môžu byť fyzicky väčšie, ale aj ich výroba si vyžaduje viac priestoru pre samotné stroje.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme