Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

V najbližších dňoch rátajte s výraznými obmedzeniami na cestách a aj železnici

10.5.2017 | Novinky

Na ceste I/66 pri Lučatíne a Medzibrode začali s opravou mostov a Železnice SR už včera začali s opravami na viacerých úsekoch železničných tratí v tatranskom regióne

Dočasnú zmenu organizácie dopravy na ceste I/66 si vyžiada oprava dilatácií mostov medzi križovatkou Lučatín (motorest) a križovatkou Ľubietová a tiež pred križovatkou na výjazde z Medzibrodu pri Brusne. Informovala o tom banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková s tým, že práce začali od dnešného dňa a mali by trvať zhruba dva týždne.


 


"Dočasná zmena organizácie dopravy spočíva v striedavom vedení dopravy z obidvoch smerov jazdy v jednom jazdnom pruhu s reguláciou prenosným svetelným signalizačným zariadením. Predpokladaný čas prác v závislosti od vývoja počasia je približne 14 dní. Práce budú prebiehať postupne, najprv na moste pri motoreste neďaleko Lučatína, následne na moste pri obci Medzibrod," spresnila Kováčiková.

Železnice už včera začali s opravami na viacerých úsekoch železničných tratí v tatranskom regióne. V dňoch od 9. do 11. mája v čase od 7:30 do 16:50 opravujú trať Tatranských elektrických železníc v úseku medzi stanicami Poprad -Tatry a Starý Smokovec. Vo štvrtok 11. mája nebudú vlaky premávať od 7:30 do 13:25 ani v úseku trate Starý Smokovec - Vyšné Hágy.

Od rovnakého dňa až do 14. mája bude vylúčená aj železničná doprava v úseku Poprad - Tatry a Studený Potok. „V dôsledku výlukových prác sú vlaky v týchto úsekoch nahradené autobusovou dopravou," informovala hovorkyňa Železníc SR Martina Pavliková.

Autor: TASR, SITA, Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.