Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Ikonický Defender sa vracia, tentokrát navždy

9.5.2017 | Novinky

Skutočný, fyzický automobil je bohužiaľ stále v nedohľadne, ani na nedávnom autosalóne v Ženeve sme z automobilky nevytiahli nič bližšie a tak sa chtiac-nechtiac musíme stále vracať k jeho poslednej generácii, k ikone, ktorá sa bez výraznejších zmien vo svojej poslednej podobe vyrábala viac ako 30 rokov.

 
 Autor: Land Rover
Defender ako taký je na svete samozrejme omnoho dlhšie, po prvýkrát sa verejnosti ukázal na autosalóne v Amsterdame, 30teho apríla 1948. Počítate správne, o rok bude oslavovať 70. narodeniny.Mnohé autá jazdia dodnes nielen pre svoju poctivú konštrukciu a vhodne zvolené materiály, ale aj vďaka svojim schopnostiam, pre ktoré sa ich majitelia odmietajú vzdať a udržujú ich pri živote tak dlho, ako to je možné.

 
 Autor: Land Rover
Tento trend si nemohla nevšimnúť ani samotná automobilka a preto pred nedávnom Land Rover spustil aj oficiálny program na renováciu týchto vozidiel, ktorý predstavil pri príležitosti ukončenia výroby poslednej generácie. Neváhal predviesť už aj niekoľko hotových kúskov, ktoré sú v stave nových vozidiel aj po mnohých desaťročiach.

 
 Autor: Land Rover
No a keď som vás už dobre navnadil, je čas poukázať na nové dielo automobilky, ktoré sa dostane na trh už počas leta. Ide o knihu s jednoduchým a výstižným názvom Ikona. Ide o autorizované dielo priamo fabrikou a radi o nej hovoria, ako o definitívnej knihe pre tento model. Čaká nás 10 kapitol, 200 strán a množstvo fotografií, ku ktorým sa iným spôsobom nedostanete a úvodné slovo si zobral dokonca Richard Hammond, známa postava motoristickej relácie TopGear, v súčasnosti The Grand Tour a vážený zákazník automobilky.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.