Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip

Za tankovanie už zaplatíte aj bez vystúpenia z auta

9.5.2017 | Novinky

Platbu za tankovanie priamo z auta prostredníctvom smartfónovej aplikácie spúšťa na svojich čerpacích staniciach Shell v spolupráci so spoločnosťou Mastercard, postupne by mali pribudnúť aj ďalšie siete čerpacích staníc

 
 Od polovice mája bude možné na čerpacích staniciach tankovať a platiť za tankovanie bez toho, aby ste vystúpili z auta. Foto: Tony Štefunko
Oficiálne by mala byť služba dostupná od 15. mája na väčšine čerpacích staníc Shell (71), postupne by sa mala rozširovať aj na ďalšie služby (umývačka) a na ďalšie siete čerpacích staníc. Ako to celé bude prebiehať, sme si mohli vyskúšať už v predstihu.

Základom je samozrejme mať v smartfóne príslušnú aplikáciu Masterpass, v ktorej si zaregistrujete platobnú kartu, prípadne aj vernostnú, pokiaľ zbierate bonusové body. 

 Celý systém je založený na technológii a aplikácii Masterpass (Foto: TONY ŠTEFUNKO)
V nastaveniach aplikácie treba aktivovať položku „Platby na čerpacích staniciach". To kvôli tomu, že postupne bude aplikácie umožňovať platiť aj za iné služby a tovary, napríklad by sa v budúcnosti mali dať rovnako kupovať lístky na vlaky a medzimestské autobusy, prípadne aj lístky do kina.

Keď prídete ku stojanu, naskenujete QR kód (to je vlastne identifikátor čerpacej stanice, na ktorej práve tankujete), ktorý je na ňom umiestnený, zvolíte si číslo stojanu a zadáte maximálnu čiastku, za ktorú chcete natankovať. Samozrejme, z účtu sa vám potom odráta len skutočná suma. 

 V apolikácii si zvolíte číslo stojanu a zadáte aj maximálnu čiastku, za ktorí chcete natankovať.FOTO: Tony Štefunko
Na začatie tankovania máte (vy, respektíve vonkajšia obsluha) 90 sekúnd, inak sa transakcia stornuje. Keď tankovanie prebehne, do aplikácie vám príde daňový doklad, ktorý si následne emailom môžete odoslať, prípadne odoslať rovno účtovnému oddeleniu.Upozorňujeme, že služba je z bezpečnostných dôvodov aktívna len v interiéri auta, takže ju nemôžu využívať motocyklisti.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.