Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Škoda Kodiaq je slovenským Autom roka

6.2.2017 | Novinky

Novinka z Mladej Boleslavi s veľkým náskokom porazila dvojicu francúzskych prenasledovateľov Peugeot 3008 a nový Citroën C3

 
 Škoda Kodiaq
Výsledky ankety zverejnila odborná novinárska porota, ktorá víťaza vyberala spomedzi siedmich finalistov. Prestížne automobilové ocenenie prevzal na slávnostnom galavečere Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Anketu Auto roka na Slovensku už 18. rok tradične zastrešujú renomovaní motoristickí novinári. Vo finále vyberala 15-členná odborná porota celkového víťaza zo siedmich modelov. Okrem Kodiaqu to boli Alfa Romeo Guiulia, Citroën C3, Hyundai Ioniq, KIA Niro, Peugeot 3008, Toyota C-HR. 

 
 Kodiaq tento rok vyhral naozaj so značným náskokom...
Kodiaq je na slovenskom trhu k dispozícii s cenou od 21 690 eur vo výbave Active, s benzínovým motorom 1,4 TSI 92 kW (125 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Od tohto stupňa je možné objednať aj pohon všetkých kolies.

Základná dieselová motorizácia 2,0 TDI 110 kW (150 k) so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG začína na cene 27 290 eur. V tomto času na Slovensku naň evidujú už vyše 500 objednávok, k prvým majiteľom sa dostane v priebehu marca.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky