Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 22.5.2017
meniny má Júlia, Juliana

BMW radu 5 s úpravami balíka M Perfomance - stúpol výkon, polepšil si aj vzhľad

29.11.2016 | Novinky

Príchod nového BMW radu 5 malo logicky nasledovať odtajnenie úprav M Performance. V prípade zákazníkov bavorskej značky nie sú problémom peniaze, no skôr ich nedostatok. Úpravy z divízie M sa totižto predávajú na „civilných" autách ako teplé rožky.

Zmeny zahŕňajú začiernenú masku s „ľadvinkami", predný nárazník s karbónovými doplnkami a zadný spojler s difúzorom. Úprave z karbónových vlákien sa nevyhli ani spätné zrkadlá a zákazníci si môžu objednať aj nižšie bočné prahy s typickou grafikou.

Disky nezostali bez povšimnutia taktiež. Rozmer majú rovných 20 palcov a prichádzajú v dvoch prevedeniach s jednofarebnou a dvojfarebnou úpravou. Rozmery pneumatík sú samozrejme obrie. Predné kolesá dostali gumu o rozmere 245/35 R20 a zadné s výrazne väčšou šírkou v rozmeroch 275/30 R20.


BMW radu 5 s úpravami M Performance


Chvalabohu, úpravy nezostávajú viditeľné a citeľné len na povrchu, ale aj pod kapotou. K balíkú M Performance dodáva BMW k radu 5 výfukový systém s karbónovými, alebo chrómovými koncovkami. Vrcholná verzia M550i xDrive je však zatiaľ vyladená aj napriek balíku M v štandardnej podobe. Slabší variant s trojlitrovým šesťvalcom môže z úprav profitovať výkonom až 25 kW/34 koní navyše, oproti štandardnej úprave. Týmto pádom výkon verzie 540i poskočí na slušných 265 kW/360 koní a maximálny krútiaci moment na 500 N.m.


BMW radu 5 s úpravami M Performance


Inka tomu nie je ani v prípade naftovej verzie 530d. Tá vďaka úpravám M Performance získava 20 kW/27 koní navyše a jej výkon sa tým pádom zastaví na horizonte 215 kW/292 koní a 650 N.m. Logicky sú k navýšenému výkonu ponúkané aj silnejšie brzdy so štvorpiestovými čeľusťami vpredu a jednopiestovými vzadu. Od štandardných ich zákazníci rozlíšia vďaka červenej farebnej úprave.


BMW radu 5 s úpravami M Performance


„Veľká" M5-ka má naplánovaný príchod až v priebehu budúceho roku. Prvé kusy BMW radu 5 budú mať zákazníci odparkované pred domom už v priebehu februára 2017.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky