Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 22.5.2017
meniny má Júlia, Juliana

Elektro-ofenzívu plánuje BMW, Daimler aj VW, elektrické možno bude aj z BMW X4

13.9.2016 | Novinky

BMW chce elektromobily ponúkať aj mimo triedy s označením i, Daimler plánuje na konci tejto dekády predávať šesťciferné počty elektrických áut a koncern VW by v tom čase chcel mať v portfóliu približne 30 elektromobilov

BMW chce v najbližších rokoch viacero svojich existujúcich modelov uviesť na trh aj s elektromotorom. Informovala o tom agentúra DPA. Mníchovský koncern má vo svojej ponuke aktuálne len jeden elektromobil i3 s odľahčenou karosériou z uhlíkových vlákien rovnako ako šesť hybridov. BMW chce rozšíriť ponuku čistých elektromobilov, ktoré by sa neobmedzovali na modelový rad i.

 
 Elektromobil BMW i3


Nemecký denník Handelsblatt s odvolaním sa na zdroje z kruhov koncernu uviedol, že šéf BMW Harald Krüger predstaví novú stratégiu dozornej rade koncom septembra. BMW chce týmto spôsobom zareagovať na amerického výrobcu elektromobilov Tesla a plány konkurenčných nemeckých automobiliek. Okrem elektromobilov radu i s karosériou z uhlíkových vlákien, sa na trh môžu dostať aj vozidlá radu 3, SUV X4 alebo autá značky Mini poháňané elektromotorom. BMW sa k správe Handelsblattu odmietlo vyjadriť.

Konkurenčný koncern Daimler plánuje, že do budúceho roka bude ponúkať desať hybridných modelov a od roku 2020 chce predávať viac než 100 000 elektromobilov ročne. Šéf koncernu Volkswagen Matthias Müller zasa povedal pre denník Bild, že automobilka bude v roku 2020 ponúkať 30 modelov elektromobilov.

Autor: TASR

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky