Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Pondelok, 22.5.2017
meniny má Júlia, Juliana

Zamkli ste auto? Nové BMW radu 5 si skontrolujete cez telefón

29.8.2016 | Novinky

Pozná to každý z nás. Auto necháte na parkovisku a pri regáloch s pečivom začnete pochybovať, či ste zamkli auto. BMW sa s príchodom novej rady 5 snaží tento problém odstrániť a umožniť vám, skontrolovať svoje auto na diaľku. Táto funkcia by vám mala ušetriť zbytočnú prechádzku k autu.

Vstavaný kamerový systém v novom BMW radu 5, známy z novej „sedmičky", vám so službou Remote 3D View umožní skontrolovať vaše auto z vtáčej perspektívy. Systém komunikuje s autom cez internet, čiže je služba dostupná kdekoľvek na svete, pokiaľ sa auto nachádza v signálom pokrytej lokalite. Skrz službu sa teda dozviete, či sa okolo vášho auta niekto neponeviera a či je zamknuté s vytiahnutými oknami.


Nová aplikácia Remote 3D View


Nové BMW rady 5 dostane túto funkciu ako vôbec prvý model značky. V stredne veľkom bavorskom sedane sa ale objavia funkcie z väčšieho BMW rady 7, ako napríklad automatické parkovanie bez nutnosti vodiča, ovládanie gestami a podobne.

Nové BMW rady 5 uvidíme oficiálne už na septembrovom autosalóne v Paríži a prvé dojmy a informácie sa dostanú na svet v priebehu októbra, na kedy je naplánované prvé novinárske podujatie. Prvé kusy sa dostavia k zákazníkom už začiatkom budúceho roka a po sedane bude samozrejme nasledovať aj verzia Touring. Vo videu pod článkom si môžete pozrieť nový systém v akcii.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Novinky