Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Hyundai a Kia idú do boja s lacnými čínskymi SUV. Chystajú až 3 modely

16.5.2016 | Novinky

Kórejské automobilky Hyundai a Kia museli ešte donedávna lákať zákazníkov svojou cenou. Postupné zvyšovanie kvality a vzhliadanie k nemeckej konkurencii však spôsobilo nárast hodnoty ich áut. Na trh sa nám postupne dostávajú lákavo lacné čínske vozy a Kórejci sa nechcú dať vytlačiť z cenovej vojny.

Príchod čínskych automobiliek do Európy svojím spôsobom pripomína začiatok vzostupu kórejského koncernu na náš trh. V oboch prípadoch sa jednalo o vozy, ktoré lákali v prvom rade svojou cenou. Kórejský koncern Hyundai-Kia sa chce však príchodu Číňanov postaviť pripravovanou ponukou lacných modelov.


Hyundai Tucson


Automobilky s fabrikou pri Žiline plánujú v rámci novej stratégie zatiaľ výhradne vozy typu SUV. Prvý model by mal niesť logo Hyundai a začiatok jeho výroby je naplánovaný na november, vo fabrike v čínskom Changzhou. Sesterská Kia pripravuje stredne veľké SUV na rok 2017 a kompaktný crossover by mal doraziť až v roku 2018.

Stratégia šetrenia nákladov spočíva v objednávaní dielov hlavne od čínskych spoločností. Koncern už medzičasom stihol spojazdniť vývojové centrum v čínskom Yantai. Nové modely sa budú predávať zatiaľ len na čínskom trhu, no je veľmi pravdepodobné, že sa v blízkej budúcnosti dostanú aj do Európy. Dacia a postupne sa rozmáhajúce lacné modely od Lady nám dávajú jasne najavo, že cena je pri kúpe nového vozu dôležitá pre široké spektrum zákazníkov.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky