Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Utorok, 25.7.2017
meniny má Jakub

Volvo V40 facelift: Dve Thorove kladivá a elegantnejšie línie

25.2.2016 | Novinky

Najpredávanejší európsky model švédskej značky prešiel priebežnou modernizáciou. Ako väčšina chystaných noviniek sa aj elegantné Volvo V40 predstaví na autosalóne v Ženeve.

Posledná generácia Volva V40 je v aktuálnej podobe na trhu už 5 rokov. Švédsky hatchback ktorý zdieľa platformu s Fordom Focus, má prísť do Ženevy s uhladenejším zovňajškom a pár detailmi. Dizajnéri použili zopár prvkov z krásneho SUV XC90 a taktiež si svoj švédsky hatchback môžete objednať v sade nových farieb.


Volvo V40 po facelifte


Čo sa týka prevratných noviniek, tie prídu podľa všetkého až s novou generáciou V40. Karoséria dostala uhladenejší dizajn a do svetlometov sa predrali dva páry Thorových kladív. Interiér ponúka nové čalúnenie City, obloženie z frézovaného hliníku a kontrastné čalúnenie na výplniach dverí. V interiéri funguje nový systém filtrácie vzduchu ClearZone.


Volvo V40


Facelift sa neobišiel bez malých zmien pod kapotou. Produkcia emisií najúspornejšieho dvojlitrového štvorvalca klesla z 94 na 89 gramov CO2/km a jeho priemerná spotreba sa znížila na úroveň 3,8l/100km. Aktuálne je v ponuke pre Volvo V40 až osem motorov. Novinkou je funkcia Volvo On Call, ktorá je určená pre smartfóny s operačným systémom Windows 10. Umožňuje ovládanie prvkov infotainmentu vozidla.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.