Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Bentley Mulsanne: Osviežené knieža z Crewe

23.2.2016 | Novinky

Bentley dokončilo omladzovací proces svojej vlajkovej lode. Príde v troch vyhotoveniach a s mierne „vyžehlenými" líniami. Dekadentne delikátny voz.

Bentley Mulsanne síce napohľad nezostarlo, no značka z Crewe prichádza s osvieženou vlajkovou loďou. Samozrejme príde v troch vyhotoveniach, pre zasýtenie všetkých dekadentne luxusných potrieb svojich zákazníkov. Okrem „bežného" vyhotovenia (čo je na tento typ vozu relatívne nemiestne označenie), príde Mulsanne vo verzii s predĺženým rázvorom a vo vyhotovení Speed, ktoré bude s gráciou a na povel trhať asfalt v lukratívnych štvrtiach daňových rajov.


Bentley Mulsanne


Navonok platí pre všetky tri verzie rovnaká, nová estetická formula. Predná časť dostala o 80 mm širšiu mriežku chladiča z ocele, novú prednú kapotu a nárazník. Na cestu bude šoférovi svietiť pár nových LED svetiel. Čo sa týka zadnej časti, zmenou si prešiel dizajn svetiel a taktiež zadný nárazník. V interiéri máte po novom na výber až z 24 odtieňov prevedenia kože, LTE modem a exkluzívne ozvučenie.


Bentley Mulsanne


V základnom prevedení má Bentley Mulsanne poháňať motor V8 s objemom 6,75l, známeho z predošlej generácie. Výkon tohto šepkajúceho siláka je impozantných 371 kW/505 koní a maximálny krútiaci moment asfalt zvrašťujúcich 1020 N.m. Šprint z 0-100 km/h trvá len 5,1 sekundy a akcelerácia sa zastaví na hodnote 298 km/h.

Model s predĺženým rázvorom ponúka o celých 25 mm viac miesta pre nohy zadných pasažierov. Okrem hromady priestoru si cestujúci vzadu užijú jazdu v plne elektricky nastaviteľných sedačkách, závesoch pre zadné okná a sklenenú panoramatickú strechu.


Bentley Mulsanne


Najzhýralejším modelom v ponuke je verzia Mulsanne Speed, s výkonom 390 kW/530 koní a maximálnym krútiacim momentom 1 100 N.m. Pri váhe 2685 kg je po šprinte z 0-100 km/h za neuveriteľných 4,8 sekundy a maximálna rýchlosť presahuje 300 km/h. Speed prichádza s prepracovanou osemstupňovou prevodovkou a ostrejším športovým režimom. V interiéri najrýchlejšieho Mulsanne nájdete tmavý hliník s niekoľkými logami „Speed" a prevedení interiéru Mulliner Driving Spec v štandardnej výbave.

Fotografie všetkých troch verzií nájdete v galérii. Bentley bude mať tento rok v Ženeve pekne štedrú nádielku modelov.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky