Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Z Volkswagenu Up! bude „malé GTI“. Vďaka turbu

23.2.2016 | Novinky

Najmenší Volkswagen dostane do vienka výkonnejší motor. Trojvalec bude preplňovaný a parametrami nie ďaleko od pôvodného Golfu GTI.

Dnešné autá sú však ťažšie (a bezpečnejšie) a výkony zas vyššie. Svižných drobcov je nedostatok - zostal nám tak Swift Sport. Teda až donedávna.

Na túto správu sme čakali celkom dlho - trojvalcový jednoliter vo Volkswagene Up! sa dočká výkonnejšej preplňovanej verzie. Zatiaľ s výkonom 66 kW a krútiacim momentom 160 Nm od 1500 otáčok. Je to síce len 90 koňový motor ale v ľahkom aute. Keď prišiel na trh prvý Golf GTI, vystačil si vďaka približne 900 kg len s niečo vyše 110 konskými silami.

 
 Volkswagen Up!


Ďalšou dobrou správou je, že tento motor už existuje aj vo výkonnejších formách (napríklad v Seate Ibiza), takže záujemci o ďalšie kW navyše nebudú mať problém s úpravami. Ak vás však „trojvalcové GTI" neláka, v ponuke stále nájdete aj pôvodné atmosférické trojvalce.

Okrem motora sa vynovený Up! Dočká aj novej konektivity či mierne upraveného vzhľadu predného a zadného nárazníku. Prvý krát sa auto verejnosti ukáže budúci mesiac na autosalóne v Ženeve. Objednať si budete vynovený Up! môcť údajne niekedy v priebehu leta.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky