Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Toto je nový Renault Mégane kombi. A toto nový Scénic

23.2.2016 | Novinky

Francúzska automobilka odhalila vzhľad kombi verzie najnovšieho Méganu. Grandtour predstaví verejnosti na blížiacom sa Ženevskom autosalóne.

Predaj nového Renaultu Mégane začal u nás len minulý týždeň. Vzhľad kombi verzie však poznáme až teraz. Pri pohľade z profilu spoznávame aj napriek novému dizajnovému jazyku známu siluetu francúzskeho kombi. Jedným z najzaujímavejších prvkov novinky bude zrejme otáčanie zadných kolies 4control, ktoré sme si skúsili nedávno vo verzii hatchback. Renault zároveň sľubuje „modulárny interiér, s najväčšou maximálnou transportnou dĺžkou nákladu v segmente".

 
 Renault Mégane Grandtour


Oficiálne technické detaily zatiaľ nepoznáme, no ponuka motorov kombi bude zrejme kopírovať „krátky" Mégane. To znamená 9 verzií motorov. Ako benzínový základ - atmosférický štvorvalec s objemom 1,6 litra, výkonom 84 kW / 115 k a krútiacim momentom 156 Nm. Potom 1,2 litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 74 kW / 100 k a krútiacim momentom 175 Nm alebo 97 kW / 130 k a krútiacim momentom 205 Nm. Najvýkonnejším je 1,6 litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 151 kW / 205 k a krútiacim momentom 280 Nm.

Čo sa naftových motorov týka, čakať môžeme aj klasický 1,5 litrový štvorvalec s výkonom 66 kW / 90 k a krútiacim momentom 220 Nm alebo výkonom 81 kW / 110 k a krútiacim momentom 260 Nm. Doplní ho aj 1,6 litrový štvorvalec s jedným turbom, výkonom 96 kW / 130 k a krútiacim momentom 320 Nm alebo dvoma turbami, výkonom 118 kW / 160 k a krútiacim momentom 380 Nm.

 
 Renault Mégane Grandtour


Portfólio prevodoviek bude pozostávať zo šesťstupňového manuálu, šesťstupňovej dvojspojkovej prevodovky alebo sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky. Čo sa akcelerácie týka, pripočítajte k hatchbacku nejakú tú desatinku sekundy.

Verejnú premiéru bude mať nový Renault Mégane Grandtour na najbližšom autosalóne v Ženeve.

A ako bonus - na internete sa objavila prvá aj oficiálna fotografia nového Renaultu Scénic.

 

 
 Renault Scénic


Využívať bude rovnakú platformu ako Mégane a Espace (CMF). Motory len hádame ale zrejme budú prienikom tých v Cliu a Mégane. Takmer istý je 1,2 litrový preplňovaný benzínový štvorvalec a oba naftové motory z Méganu. Z ich výbav by si mal Scénic prevziať napríklad head-up displej a otáčanie zadných kolies. Ďalšie údajne sa zrejme dozvieme čoskoro, aj oficiálne od Renaultu.

 

 

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky