Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Pagani Huayra BC - Boh vetra pre okruhy

22.2.2016 | Novinky

Asi tými skutočne poslednými problémami Pagani Huayra boli vysoká hmotnosť a nedostatok výkonu. Taliansky výrobca exotík však nič nenecháva na náhodu a pripravil novinku s názvom Huayra BC. Menej váhy, viac výkonu. Ako inak.

Z Pagani nás už niekoľko týždňov dráždili zakamuflovanou novinkou po celom webe. Nebol nám však naznačený rozsah úprav a jedinými vecami ktoré sme mohli vidieť bola kamufláž a masívne krídlo. Pagani sa síce nostalgicky a zdanlivo do nekonečna vracia k vylepšovaniu modelu Zonda, no koncečne prišlo aj na Huayru.


Pagani Huayra BC


Pagani Huayra BC je 1 217 kilogramov šarmu a talianskej elegancie. Váha klesla oproti „bežnej" Huayre o 40% v oblasti prevodovky a prepracovanej aktívnej elektroniky. Ďalšie úspory váhy sa udiali vďaka novým komponentom odpruženia šetriacim ďalších 25% váhy. Celkovo schudla Huayra o vyše 130 kilogramov.


Pagani Huayra BC


Pokým bola úspora hmotnosti karbón-titánového exota evidentne prioritou, skrátka neprišiel ani motor. Výkon dvojnásobne preplňovaného V12 s objemom 6 litrov z dielne AMG poskočil na 550 kW/750 koní. To je o 14 kW/20 koní viac, než má Huayra vo svojej bežnej podobe. Parametre zrýchlenia a maximálnej rýchlosti si však v Pagani zatiaľ nechávajú pre seba. Bližšie informácie očakávame už onedlho na ženevskom autosalóne.

Taktiež zatiaľ nevieme, do akej miery bude Huayra BC exkluzívna. Podľa všetkého však pôjde o veľmi obmedzený náklad. Čo sa týka skratky BC, nejde o žiadnu taliansku testosterónovú symboliku. „BC" sú totižto iniciály prvého zákazníka Pagani, Bennyho Caiolu.

Autor: Viktor Baláž

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky