Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Toto je nové SUV Škoda VisionS. Vraj so spotrebou 1,9 l/100 km

17.2.2016 | Novinky

Škoda odhalila koncept nového SUV. Má názov VisionS a bude z neho vychádzať sériová verzia, v médiách označovaná ako Kodiaq.

Nové SUV založené na Volkswagene Tiguan resp. Seate Ateca sa blíži a s ním sa dozvedáme aj nové dáta. Dnes sme sa po prvotnom odhalení skíc dočkali aj oficiálneho vzhľadu - toť koncept Škoda VisionS.

 
 Škoda VisionS


Dizajn pochádza opäť z pera slovenského dizajnéra Jozefa Kabáňa zodpovedného za vzhľad všetkých škodoviek novších ako Rapid. VisionS má zrejme dačo do seba, pretože český autoforum.cz ho prirovnáva k Range Roveru Evoque. Rozmery sme sa dozvedeli už dávnejšie - VisionS je 4700 mm dlhý, 1910 mm široký a 1680 mm vysoký. Teda o vyše 20 cm dlhší ako VW Tiguan a len o necelých 10 cm menej ako VW Touareg. Využívať bude koncernovú platformu MQB.

 
 Škoda VisionS


Pod kapotou sa podľa oficiálnych informácii okrem iného objaví aj plug-in hybridná štvorkolka. Pozostávať bude z 1,4 litrového preplňovaného benzínového štvorvalca s výkonom 116 kW / 156 k a krútiacim momentom 250 Nm. Kombinovaný bude s dvojspojkovou prevodovkou a elektromotorom s výkonom 40 kW / 54 k a krútiacim momentom 220 Nm. Druhý elektromotor s výkonom 86 kW / 116 k a krútiacim momentom 270 Nm nájdete spolu s 12,4 kWh batériami pri zadnej náprave. Auto tak nepotrebuje kardan a spoločný maximálny výkon celej sústavy predstavuje 168 kW / 225 koní.

 
 Škoda VisionS


Na stovku dokáže akcelerovať údajne za 7,4 sekundy a ak sa posnažíte, tak pri priemernej spotrebe 1,9 l/100 km. To však platí, iba ak prejdete prvú časť merania na batérie, takže zázraky sa nedejú. Čisto elektrický dojazd predstavuje približne 50 km. Zvyšné motorizácie budú zrejme kopírovať Tiguan.

Verejnosť sa s autom stretne budúci mesiac na autosalóne v Ženeve a sériová verzia sa má objaviť budúci rok.

Pod článkom nájdete propagačné video s Jozefom Kabáňom.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme

Ďalšie články zo sekcie Novinky