Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 21.7.2017
meniny má Daniel

Mazdy bude možné ovládať smartfónom

11.7.2015 | Novinky

Mazda má údajne ponúknuť ovládanie automobilu cez mobilný telefón. Európy sa zatiaľ ale týkať nemá.

Ovládanie podaktorých základných funkcií automobilu cez smartfón už niektoré značky ponúkajú, no aktuálne sa k ním pridáva aj Mazda. Tá začala predávať systém, vďaka ktorému bude možné cez telefón napríklad naštartovať motor, alebo dokonca auto lokalizovať. V Európe si zatial na novinku počkáme.


Mazda CX-5 má komunikovať s aplikáciou


Konkrétne totiž systém Mazda Mobile Start vstúpil od predaja v Severnej Amerike. Záujemcovia za 500 amerických dolárov dostanú možnosť rok používať aplikáciu, ktorá bude k dispozícii na Google Play, alebo AppStore pre iOS. Ďalšie ročné obnovenie stojí 65 amerických dolárov. Novinka je dostupná pre Mazdu 6 a CX-5 v rámci nového modelového roku 2016. Nutnou podmienkou je samozrejme automatická prevodovka.

Mazda Mobile Start umožní naštartovanie motora cez telefón, prípadne si cez aplikáciu skontrolovať, či je vozidlo uzamknuté, alebo nie. Taktiež ho môžete cez telefón odomknúť. Aplikácia ponúka aj možnosť spustiť na diaľku alarm. Je ale viac než jasné, že ak auto stojí na mieste, kde je slabý signál GPS, lokalizácia automobilu môže byť komplikovaná.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.