Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 28.7.2017
meniny má Krištof

Toyota vraj vyvíja Prius SUV s technikou Mazda

24.6.2015 | Novinky

Japonská automobilka Toyota údajne pripravuje hybridné SUV ako rozšírenie portfólia modelu Prius. Technologické sily má spojiť s Mazdou.

Toyota Prius je zrejme prvým globálne populárnym hybridným autom. Momentálne ho viete u nás kúpiť ako 5 alebo 7 miestny hatchback, buď ako hybrid alebo plug-in hybrid. V USA sa predáva aj ako menší hatchback s označením Prius C. Pribudnúť však údajne má aj ďalší, čiastočne nesúvisiaci model SUV.

Podľa autoguide.com sa totiž Toyota dohodla s Mazdou, že si navzájom vymenia niektoré technológie pohonných agregátov. Toyota vraj poškuľuje nad malým naftovým štvorvalcom 1,5 SkyActiv D (skúsili sme si ho v Mazde CX-3). Agregát sa má objaviť v nových naftových hybridoch Toyota, okrem iného aj v SUV Prius. Autoguide.com predpokladá, že jeho vzhľad by mal byť založený na koncepte C-HR z roku 2014.

 
 Koncept Toyota C-HR


Mazda zas využije spoluprácu na vývoj ich prvého elektrického auta v histórii. Dôvodom má byť splnenie striktných emisných noriem v americkej Kalifornii.

Či by sa model dostal aj na náš trh nám nie je známe, no naftový crossover je presne to, čo si zákazníci v mnohých prípadoch v Európe žiadajú. Naftový hybrid sa však už mnohým, čo sa dopytu týka, neosvedčil (napríklad koncernu PSA).

Autor: DK
Zdroj: autoguide.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Ďalšie články zo sekcie Novinky