Články
Videá
Galérie

ATLAS.SK: Piatok, 21.7.2017
meniny má Daniel

Najkrajšie autá Nemecka pre rok 2012

17.8.2012 | Novinky

Nečakaným víťazom sa stal Mercedes triedy A. Tento titul mu pridelili čitatelia nemeckého AutoBildu.

Každoročne vyhlasovanej ankety sa tento rok zúčastnilo 100 000 respondentov, ktorí vyberali spomedzi 136 vozidiel v piatich kategóriách. Ktoré vozy ich ohúrili najviac?

V najmenšej kategórii kraľoval Mercedes A, ktorý sa stal aj celkovým víťazom ankety. Nemal to ľahké, no napriek tomu získal až 34,2 percenta všetkých hlasov. Súpermi mu boli ďalší Nemci - BMW 1 a Opel Adam. Mníchovský model však dostal len asi polovicu hlasov „áčka", Adam sa musel uspokojiť s päťnástimi percentami.

Mercedes triedy A sa stal absolútnym víťazomMercedes nekraľoval len v najmenšej kategórii. Ďalším oceneným „medveďom" je model triedy M. ten zvíťazil v kategórii SUV/vany/off-roady. Získal 22 percent hlasov. Porazenými zostali Audi A6 Allroad a japonská Mazda CX-5.

Ak by ste si mysleli, že vo všetkých kategóriách budú dominovať nemecké modely, ste na omyle. Jednoznačným víťazom spomedzi kupé a kabrioletov sa stal Aston Martin Vanquish so ziskom až 21,8 percenta všetkých hlasov. V poradí druhý Mercedes SLS Roadster získal 16,8 %, tretie skončilo BMW 6 Gran Coupe (15,8 %).

Aston Martin VanquishMedzi „limuzínami a kombíkmi" sa tromfy vrátili späť Nemcom, a víťazom sa stalo BMW 3 Touring. O špicu sa, tradične, model pobil s Audi A6, ktoré porazil len o sedem desatín percenta. Nečakane, tretiu priečku obsadil Fisker Atlantic (18,3 %).

BMW 3 TouringPoslednou kategóriou sú „štúdie a koncepty". Tu hralo prím BMW, ktoré zvíťazilo so štúdiou i8 (14,4 percenta hlasov) a na treťom mieste sa umiestnil aj koncept BMW Zagato Coupé (8,5 %). Medzi nimi, na druhom mieste, skončil Mercedes Concept Style Coupe (11 % hlasov).

Automobilka s trojcípou hviezdou v logu sa tak najbližší rok môže tešiť z ocenenia "Najkrajšie auto Nemecka". Cena naberá na váhe obzvlášť po uvážení, že o víťazovi rozhodli bežní čitatelia a nie odborná porota. „Trieda A je jasným vyhlásením novej dynamiky značky Mercedes-Benz," komentuje situáciu Dr. Dieter Zetsche, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler AG a riaditeľ divízie Mercedes-Benz Cars.

Autor: Automix.sk

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.